Odporúčané knihy

V dnešnej dobe sa hovorí, že kto nieje na nete - nežije a ja hovorím zase, kto nečíta - nevie. Je dobré si občas urobiť čas a kúpiť si nejakú dobrú knihu o tom, ako sa zdravo stravovať, čo jesť, čo je dobré a čo podporí organizmus. Ja čítam veľa a rád by som vám odporučil tieto dve knihy.

Kniha Doba jedová

Táto kniha ma mimoriadne obohatila o vedomosť toho, že napriek tomu, že z každej reklamy a časopisu či bilboardu na nás svietia slová o zdravom stravovaní a zdravom životnom štýle je stále viac ľudí chorých na cukrovku, bojuje s obezitou alebo sa trápi s neplodnosťou. V USA a Kanade sa napríklad rozmáha tiež empidémia autizmu. Kniha fantasticky dokumentuje účinok rôznych škodlivých látok v dnešných potravinách na naše telo v kontexte so záujmom potravinových spoločností dosahovať čo najvyššie zisky. Autori Anna Strunecká a Jiří Patočka sú vysokokvalifikovaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikológie a knihu odporúčam ako povinné čítanie v prípade, že sa zaujímame o zdravý životný štýl a svoje telo.
 
 

Kniha Pšeničný mozog

Túto knihu amerického neurochirurga by som odporučil pre jej prevratné a nanajvýš aktuálne informácie ohľadom lepku, sacharidov a cukru teda vecí, ktoré útočia na naše mozgové bunky a môžu spôsobovať choroby ako alzheimer, depresiu, demeciu, chronickú úzkosť či znížené libido.
Kniha poskytuje tiež návod ako sa zdravo stravovať, vyvracia všeobecný názor o tom aké zlé sú tuky a tučné jedlá, či vajcia a tiež poskytuje informácie o tom, ako znížiť nadváhu a začať zdravo žiť spôsobom, ktorý naše telo občerstvý. Vrelo odporúčam, kniha je neskutočne zaujímavá a obohacujúca.