Kto som ja Miroslav Heredoš

Ako ste sa mohli dozvedieť z titulky knihy, volám sa Miroslav Heredoš. Narodil som sa v roku 1981 v Bratislave mojim rodičom, ktorí ma zhodou okolností viedli k tomu, aby som bol architekt alebo projektant. Vyštudoval som Strednú priemyselnú školu stavebnú v Bratislave. V roku 2000 som však napriek môjmu stavbárskemu vzdelaniu začal variť ako pomocný kuchár na civilnej službe. Bolo to na vysokoškolských internátoch v Mlynskej Doline.

Možno sa pýtate prečo z architektúry na kuchárstvo? Odpoveď bude pre mňa ľahká. Preto, že niečo vo mne mi hovorilo: choď variť. Okrem toho, že som syn svojich rodičov, som aj vnuk svojej skvelej babky, dobrej ženy. A tá sa volá Eva Mazúrova a celý svoj život mala blízko k vareniu, ku kuchyni, k dobrému jedlu. Asi som zdedil nejaké gény aj po nej, ale pravda je aj to, že som sa od malička motal pri jej šporáku a keď som bol väčší, tak sme spolu aj skúšali rôzne ľahké veci. Všetko vo mne dozrelo, a tak som sa rozhodol pre kuchársku dráhu. A dnes som tu a varenie pokladám za moje celoživotné poslanie.
 

Moja kariéra

V gastronómii sa pohybujem a pracujem od roku 2000, prešiel som si všetkými gastro pozíciami v kuchyni v rôznych podnikoch a pracoval som tvrdo na sebe. V roku 2007 prišiel prvý výsledok, keď som sa stal zástupcom šéfkuchára a od roku 2008 šéfkuchárom kvalitnej reštaurácie LIVIANO. Neskôr, v roku 2010, som pokračoval ako executive-chef v Hoteli Dubná Skala v Žiline a krátku zastávku som mal ako šéf kuchyne aj v gastrodome LemonTree. Dvakrát som mal česť dostať sa medzi 20 TREND Top šéfkuchárov na Slovensku – za rok 2011 a 2014. V roku 2007 som sa tiež dostal na stáž k svetoznámemu šéfkuchárovi bez čapice, Jamiemu Oliverovi, ktorá ma zásadne ovplyvnila vo varení, za čo som veľmi rád. Od roku 2013 do 2015 som bol spolumajiteľom a šéfkuchárom reštaurácie VA BENE. V dnešných dňoch s ňou spolupracujem a pomáham jej ako konzultant. Na jar 2015 som začal podnikať s vlastnou poradenskou firmou a poskytujem šéfkuchárske konzultačné poradenstvo v rámci gastronómie. Viac o ňom sa dozviete na mojej stránke.

Tak vitajte a dobrú chuť.