Pražma s jarnou zeleninou & čerstvý kôpor

Pražma s jarnou zeleninou & čerstvý kôpor

2 porcie
90 min.
Stredne ťažké
2 pekné pražmy
2 PL olivového oleja
6 malých mrkvičiek
1 menší fenikel
125 g masla
Hrsť FAVE fazuliek
Hrsť zeleného hrášku
Hrsť nasekaných bylín
Soľ a korenie podľa chuti
 
Niekedy mi príde ako vhodné obohatenie denného jedálnička taká dobrá parená alebo varená rybka. Nie je to ťažké, stačí vedieť techniku, ako ju „odzbrojiť“ od kostí. Na obrázkoch na druhej strane uvidíte, ako sa to dá, a tiež aká pekná rybka s chvostom nám ostane. Potom bude potrebný už len buď parný hrniec, alebo ju môžeme zabaliť do fólie, ako ukazujem ja. K rybe je dobré zvoliť tiež vhodnú omáčku alebo salsu a už potom len prichystať dobrú prílohu – a ja odporúčam krátko dusenú zeleninku na masle.

Postup:

Pražmy vykostíme spôsobom, ktorý som uviedol na obrázku tak, aby nám ostal chvost, ktorý nám rybu spojí. Jemne ju ochutíme soľou a korením. Kto chce, môže dať medzi filety aj jemne nasekaný kôpor. Uvaríme podľa návodu – vodu necháme zovrieť, vložíme do nej ryby vo fólii a plameň stíšime na minimum. Necháme pošírovať 7-10 minút, potom vytiahneme a odbalíme. Rybu však môžeme aj pariť bez fólie v hrnci s horúcou vodou, teda v klasickom parnom hrnci.
V horúcej vode minútku obvaríme troška čerstvých fazuliek FAVE, zeleného hrášku a na veľké kusy nakrájaný fenikel. Na panvici roztopíme maslo, pridáme obvarenú zeleninu a chvíľku ju podržíme v masle. Ochutíme soľou a korením.
Pražmu podávame posypanú čerstvým kôprom alebo bylinkami podľa chuti. Čím menej iných chutí, tým viac na nás zapôsobí jemná chuť pražmy.